Raiffeisen Bank Bucharest Marathon ~ 2015

Raiffeisen Bank Bucharest International Marathon este organizat de Asociația Bucharest Running Club în parteneriat cu Federația Română de Atletism și Primaria Municipiului București.

Este cel mai mare eveniment de alergare din România, aflat la a 8-a ediție, iar anul acesta va fi pe 3-4 Octombrie, cu startul în Piața Constituției din București.

Probele de concurs sunt:

- Cursa scaunelor rulante - (distanta de alergare la alegere: 42.195 km; 21.097 km; 10,548 km sau 2,9 km)

- Maraton Cursa individuală - 42.195 km

- Semi-Maraton - 21.097 km

- Maraton Ștafetă - Echipa de 4 persoane, fiecare aleargă câte 10,54 Km

- Cursa Populară - 2,9 km

- Cursa copiilor - pe distanțe diferite, in funcție de vârstă

Te invităm să susții una dintre cauzele partenere sau oricare altă cauză în care crezi, la acest eveniment, devenind fundraiser voluntar pe galantom.ro. Mai multe despre eveniment poți afla aici: bucharest-marathon.com.

[ Show more ]
Supporters:

Donations:

Raised:

2,302 RON

Fundraising pages

Alerg deoarece cred in puterea educatiei de a combate saracia

Socrate spunea ca virtutea cea mai mare este cunoasterea: "Singurul bun este cunoasterea si singurul rau este ignoranta". In momentul in care admitem

1,365 RON Raised
21 Donations

Alerg pentru Dani!

De ce alerg? Alerg de fiecare data de placere, alerg pentru ca imi ofer astfel mai multa incredere in mine si pentru ca prin alergat simt libertatea

300 RON Target
410 RON Raised
6 Donations

Alerg pentru sansa la o copilarie mai frumoasa si pentru un viitor mai bun!

Pe 4 Octombrie, la Semimaratonul International Bucuresti, voi alerga pentru Asociatia Hercules, familia multor copii din Costesti, orasul meu natal. I

527 RON Raised
9 Donations