Cosmin Tronaru - Asociația Hercules

Alerg deoarece cred in puterea educatiei de a combate saracia

2,115 RON Donatii stranse

In 17 mai, la Semimaratonul International Bucuresti, voi alerga pentru ca 20 de copii saraci din orasul meu natal sa aiba acces la educatie, o copilarie mai frumoasa si sansa la o viata mai buna decat cea a parintilor lor.

Pentru multi copii din Costestiul meu natal, aceasta sansa este Centrul de zi Hercules, locul primitor unde zilnic 50 de copii beneficiaza de o masa hranitoare la cantina, ajutor la teme la after school si ocazia de a se implica in diferite activitati – educative, recreative, de voluntariat - menite sa deschida minti si orizonturi, sa ofere noi competente de viata.

La Centrul Hercules vin copii din familii destramate, cu parinti someri, alcoolici, violenti sau grav bolnavi; copii care nu isi vad cu anii parintii plecati la munca in strainatate; copii in prag de abandon scolar sau copii care se simt inadecvati si dezvolta diferite tulburari de comportament datorita problemelor de acasa. Cu mult efort, atat din partea celor mici, cat si din partea echipei Hercules, copiii ajung, in cele mai multe cazuri, sa creada in ei insisi, sa aprecieze scoala, cartea, curatenia, prietenia altor copii si tot ajutorul primit din partea echipei si a zecilor de voluntari care cred in acest proiect si in copiii de la Hercules. Asa cum cred si eu.

Admir Centrul de zi Hercules si mica sa echipa pentru perseverenta cu care de peste 8 ani mobilizeaza oameni si resurse in beneficiul copiilor. Pentru generozitatea si hotararea cu care lupta zilnic cu saracia si cu lipsa de oportunitati a copiilor dintr-o comunitate saraca si izolata din punct de vedere economic si social.

De aceea ii sustin si va incurajez sa faceti la fel! Putem contribui impreuna la eforturile Asociatiei Hercules, ajutand alti 20 de copii, pe langa beneficiarii actuali, sa nu abandoneze scoala din cauza saraciei si a problemelor din familie.

Nicio suma donata nu e prea mica si orice ajutor dat unui copil intr-o situatie dificila conteaza acum si conteaza pentru viitor.

Va multumesc ca imi sunteti alaturi!

Cosmin

La multe vise implinite!

Stelios Violaris

100 RON
Make A Living GIVING! You Should Be Here!

Emilian Croitoru

100 RON
Succes Cosmin! Felicitari pentru ceea ce faci!
07 mai 2015

Claudia .

200 RON
06 mai 2015

Teodor Danila

50 RON
05 mai 2015

Nina & Nicu Tronaru

100 RON
Felicitari, Cos! Suntem mandri de tine!
04 mai 2015

Calin Muresan

01 mai 2015

Adrian Leica

150 RON
Hai Cosmin ! Bravo pt initiativa !!

Victor Grecu

30 RON
Bafta Cosmin!

Cosmin & Kitty

100 RON
Multumim din suflet Asociatiei Hercules pentru binele pe care-l aduce in viata multor micuti!

Petruta Stanescu

Succes Cosmin!