Cristina Anca Serban - Asociația Hercules

Alerg pentru ca povestea sa mearga mai departe...

530 RON Donations raised
9 Donations
I want to donate!

Imi place sa privesc competitii sportive la TV, merg pe stadion la meciuri, sustin si incurajez sportul si sportivii frecvent. Admir si respect oamenii care isi petrec timpul liber la sala, alearga, pedaleaza, inoata, etc. Mi-ar placea sa ma numar printre ei, dar se pare ca incercand in copilarie toate tipurile de sport posibile, am epuizat energia. :)

Cu toate astea, pe 15 Mai, voi alerga sau voi lesina incercand :) la Bucharest Half Marathon pentru a sustine eforturile echipei Hercules de a face copilaria copiilor din Costesti, un pic mai frumoasa.

Zilnic, 42 de copii, vin la Centrul de zi Hercules, pentru a-si face temele si a invata ceva nou, pentru a primi o masa calda, carti, haine, rechizite.

Zilnic, 42 de copii sunt sustinuti si incurajati de o echipa care depune eforturi imense pentru a le da sansa la o copilarie mai frumoasa si la un viitor mai bun decat este prezentul parintilor lor.

Zilnic, 42 de copii au o a doua familie si un loc cald si primitor.

Zilnic, 42 de copii au nevoie de ajutorul nostru.

Zilnic, 42 de copii fac parte dintr-o poveste! Hai si tu in povestea lor! Implica-te!

Multumesc,

Cris

Read the story below or recommend this campaign to your friends.

in benefit of

9 Donations